Jak se stát žákem?

Jistě každý již slyšel o Gymnáziu Jana Amose Komenského, které má jednu svou pobočku v Dubí, v okresu Teplice. Jedná se o dnes již klasickou víceletou školu gymnaziálního typu, která svým žákům nabízí vysoce kvalitní vzdělání, což dokládá úspěšností maturantů na vysokých školách velké prestiže, a to jak u nás, tak i v zahraničí. Taktéž je možno kvalitu měřit ve srovnání s ostatními školami obdobného zaměření v dané lokalitě, mezi nimiž je Gymnázi-um v Dubí 3. nejlepší pro rok 2012.

Pokud žijete poblíž a přemýšlíte, kam své dítě poslat po páté třídě základní školy či po vychození devítiletky, lze vám tuto střední soukromou školu jen doporučit. Kromě aktivit, do nichž se děti často a s chutí zapojují, škola nabízí mnoho dalších akcí, slev a zvýhodnění pro své žáky, v neposlední řadě třeba zmínit výši školného, která je více než dostupná takřka pro každý rodičovský pár.

Na Gymnázium Dubí se bez přijímacích zkoušek může dostat každý, kdo splňoval školou daná kritéria. Ta vychází zejména z úspěšnosti studia na základní škole. Nepřesahuje-li celkový průměr dítěte 1,8 stupně, má velkou šanci se dostat mezi dvacítku žáků, kteří budou na školu přijati bez přijímacího řízení.

Toho se pak účastní žáci ostatní, kteří kritéria nesplnili.
Hovoříme-li o přijímacích zkouškách na tuto školu, probíhá formou testu z všeobecných znalostí, z něhož je třeba získat alespoň 44 %. Přihlíží se zde však i k aktivitě žáka, pokud jde o účast na vědomostních soutěžích, kdy umístění v okresním a krajském kole oceňuje škola u přijímacího řízení dodatečnými body.

Závěrem možná dlužno zmínit i examinaci, která studium završuje. U maturit jsou žáci školy velice úspěšní, při poslední maturitě téměř třetina z nich uspěla s vyznamenáním, úspěšnost pak byla u závěrečných zkoušek stoprocentní, čímž se může pyšnit opravdu jen málokteré gymnázium.

Navštivte také

Doména www.gymnazium-dubi.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 15040 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.gymnazium-dubi.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.